Z 200 - Zdravotnické potřeby

Prodejní, servisní a poradenská společnost
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Bezbariérová řešení > Svislé zvedací plošiny
Svislá schodišťová plošina Z200 umožňuje imobilním osobám překonávat výškové rozdíly, a to jak uvnitř objektů, tak i ve venkovním prostředí. Ovládání (přivolání a odeslání plošiny) je pomocí ovládacích panelů v jednotlivých zastávkách a na plošině. Zařízení je tvořeno podestou, na které je umístěno ohrazení a konstrukční částí obsahující motor, brzdu, řetězy atd. Dveře/branky nástupních stanic, popř. na plošině, jsou blokovány elektro zámky pro případ, že plošina není v určené zastávce nebo je v pohybu. Plošina se nejčastěji instaluje na obvodovou stěnu objektu, nebo uvnitř budovy do zrcadla schodiště. Plošina může být instalována také do vyzděné šachty, šachta – opláštění může být součástí dodávky. Nejčastější využití plošiny je všude tam, kde je potřeba bezpečně zajistit překonání výškové bariéry (alternativa k šikmým schodišťovým plošinám) – nemocnice, školy, ÚSP, soukromé osoby.
Pohonový mechanismus námi vyráběné a dodávané svislé schodišt‘ové plošiny Z200 je umístěn v technické stěně, která je vedena po celé délce pracovního zdvihu plošiny + min. 1700mm nad horní zastávku. Hloubka technické stěny je cca 300 mm. Kotvení plošiny je k nosné stěně (plné cihly, beton). Ve veřejných budovách musí být plošina opláštěna. Toto opláštění vč. dveří bývá standardně součástí dodávky (výplň opláštění bezpečnostní sklo CONNEX, popř. polykarbonát lexan). V případě částečného vyzdění šachty (půdorysně do tvaru „U“) je možno dodat čelní stěnu/portál v rámci dodávky plošiny. Tyto portály jsou dodávány vč. dveří.
Stavební připravenost spočívá ve zhotovení stabilního betonového základu (ve venkovním prostředí musí být základ odvodněn). Prostor pro umístění plošiny by neměl být podsklepen, popř. toto místo musí být vhodně vyztuženo (dle našeho detailního projektu, který následuje po zaměření našim technikem). Elektrická přípojka je situována na zadní stěně šachty a to ve výšce cca 1500mm nad horní zastávkou. Jedná se o kabel CYKY 5 x l,5mm + pospojování žlutozeleným kabelem o průřezu 6 mm . Celý tento okruh má být jištěn jističem 6A s charakteristikou C. V místě nad horní zastávkou bude ze zdi pro připojení plošiny vyveden volný konec tohoto kabelu v délce 1,5m.
Nosnost:315 kg
Rychlost:0,11 m/s
Pohon:motorový
Napájení:3 x 400 V
Příkon:0,74 kW
Maximální zdvihací výška:20 m
Standardní rozměr podlahy plošiny:1400 x 900 (1100) mm
Minimální hloubka prohlubně:150 mm
Možnost uchycení:na betonový základ, do stěny
Vlastimil Kűhr, Neumannova 676, Slatiňany, 538 21, tel.: 469 681 769, mobil: 728 732 250, e-mail: vlastimil.kuhr@seznam.cz
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky